Тендерний комітет Узинської районної лікарні у складі Пазюра Н.М., Семянівської Т.В., Молодець Г.С., Денисюк Г.В., Гонтаренко І.М. 10 листопада 2017 року визначив ТОВ «Ксенко» переможцем  публічних торгів із закупівлі рентгено-діагностичного комплексу.

Головою, заступниками та членами тендерного комітету Узинської районної лікарні вказано такі умови тендеру, які підходять лише компаніям з сумнівною репутацією! Переможцем стала Донецька компанія, яку пов’язують з міністрами часів Януковича. Чи не виникає у замовника думок з приводу того, що вони своїми діями спрямовують бюджетні кошти на фінансування тероризму?!

Як стало відомо з порталу «PROZORRO», через систему електронних закупівель Узинська районна лікарня виступила замовником закупівлі рентгено-діагностичного комплексу на два робочі місця (ДК 021:2015 Єдиний закупівельний словник 33111000-1 —  Рентгенологічне обладнання) на суму 1 900 000 грн.

Переможцем стало Товариство з обмеженою відповідальністю «КСЕНКО», яке внесло вартість рентгено-діагностичного комплексу для потреб Узинської районної лікарні в розмірі 1 775 700, 93 грн.

У свідомих громадян м. Узина виникають питання: чому технічне завдання було прописано так, що тільки одна конкретна модель конкретного виробника зможе відповідати вказаним параметрам і невже зі всіх можливих торгівельних компаній лише одна здатна поставити обладнання за найвигіднішою для Узинської районної лікарні ціною? І чи дійсно Узинська районна лікарня з Білоцерківською районною лікарнею провели аналіз ринку медичних товарів? Виникає питання, яким чином лікарі вираховували такі точні межі характеристик аппарату та чому саме вказаний конкретний розмір 220 x 80 см, а не інші конкретні габарити? І невже незначне відхилення відстань у 76 см у параметрах столу «підлога-поверхня» перешкоджатиме лікарям з працювати? Чому взагалі такі несуттєві для медичної роботи характеристики включені до технічного завдання тендерної документації? Викликає сумнів той факт, що більше жоден з дистриб’юторів медичного обладнання не запропонували Узинській районній лікарні з Білоцерківською районною лікарнею своє обладнання.

Відповідь проста: пройти тендер має лише конкретне обладнання конкретного виробника — ТОВ «КСЕНКО».

Саме ж «Ксенко» до 2014 року було зареєстроване в м. Донецьку. З 2014 року компанія «переїхала» до Києва без зміни переліку засновників: єдиним засновником є Грейц Оксана Володимирівна, яка і нині зареєстрована в Макіївці (Донецька обл.), яка на даний час підконтрольна так званій «ДНР».

Колишніх засновників ТОВ «Ксенко» Валерія Відасова та Олександра Черкашина раніше пов’язували з міністром охорони здоров’я часів президентства В.Януковича —  Олександром Аніщенком. Саме після його призначення на посаду міністра охорони здоров’я ТОВ «Ксенко» почали перемагати майже у всіх тендерах, де брали участь.

Валерій Відасов, до речі, зараз є власником компанії «Управляюча компанія Ксенко», яка зареєстрована за тією ж адресою, що і ТОВ «Ксенко» — переможця в тендері, з чого можна зробити висновок, що вони пов’язані та контролюються одними і тими ж особами.

ТОВ «Ксенко» і зараз має далеко не бездоганну репутацію. Вона є учасником кількох кримінальних проваджень, згідно з даними яких продає медичне обладнання по завищених цінах, постійно з’являються дані про участь цієї компанії в корумпованих тендерах.

Так, в провадженні СУ ГУ Національної поліції в Харківській області знаходяться матеріали кримінального провадження, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №120172200000000344 від 16.03.2017, за ознаками ч.3 ст.191 КК України, за фактом заволодіння бюджетними коштами, скоєного за попередньою змовою в групі осіб.

Під час проведеного досудового розслідування встановлено, що в період 2016-2017 років службові особи суб’єктів господарювання, діючи за попередньою змовою зі службовими особами комунальних закладів охорони здоров’я, шляхом зловживання своїм службовим становищем заволоділи бюджетними коштами під час проведення процедур закупівлі за державні кошти та під час здійснення фінансово-господарських взаємовідносин з поставки до комунальних закладів товарно-матеріальних цінностей по штучно завищеним цінам та шляхом перерахування отриманих бюджетних коштів на рахунки підприємств з ознаками фіктивності з метою їх подальшої конвертації із безготівкової форми у готівкову та присвоєння вказаних коштів.

Одночасно встановлено, що заклад охорони здоров’я придбано за завищеними цінами інструменти і прилади медичні, хірургічні та стоматологічні (гастроскоп) — 1 одиниця у ТОВ «Ксенко», ЄДОПОУ 39330111 на 467483 грн./ 19.07.16.» http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/69014806

Інший учасник тендеру – ТОВ «Медгарант» — також доволі скандально відома компанія в плані публічних закупівель. Вона неодноразово виступала як підставна особа в тендері, або перемагала у  тендерах за участю підставних осіб.

Вважаємо за необхідне застерегти громадськість про можливу небезпеку з боку осіб, які набувають виступають переможцями тендерів на місцях подібним чином!!! Наміри вищевказаних осіб як зі складу тендерного комітету, так і зі сторони компаній, засновники яких зареєстровані на території ДНР, не завжди виправдовують благородність подібних дій та викликає сумніви у прозорості процедури проведення тендеру на закупівлю необхідного медичного обладнання.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите свой комментарий!
Пожалуйста, введите ваше имя здесь